Někdo už se nabídkou na nákup vánočního kapra nechal zlákat počátkem týdne, jiní si chtějí rybu k večeři usmažit pěkně začerstva, a její nákup proto nechávají až na posledních pár hodin před Štědrým večerem. A řada prodejců jim to svou otevírací dobou umožňuje – otevřeno mají ještě na Štědrý den, většinou od rána do poledne.

V mnoha rodinách, zvláště tam, kde jsou malé děti, putuje živý kapr rovnou do vany. Rybáři však varují lidi s tím, že změna teplot rybám příliš neprospívá, stejně tak samotný převoz. Proto když už do vany, tak se studenou vodou, kterou budete provzdušňovat sprchou, radí. Kapr ve vaně ale není jen atrakcí pro děti. V čisté vodě se ryba pročistí a při večeři lépe chutná.

Někteří lidé však českou vánoční klasiku nemusí. Argumentují zdlouhavým vybíráním kostí a zápachem bahna. Rybu si ale i tak na Vánoce dopřejí. Chutnou alternativou se stávají pstruzi, líni, okouni nebo třeba candáti.

Ilustrační foto
Adventní stánky s občerstvením jsou celkem v pohodě, hlásí hygienici

Tomu letos dá před kaprem přednost i rodina Hany Milerové z Rakovnicka. „Dlouhé roky jsme doma na Vánoce vždycky jedli kapra, ale minulý rok jsme poprvé zkusili candáta a všem moc zachutnal. Proto ho letos budeme mít na stole zase. Je to chutná ryba, mnohem lehčí než smažený kapr. A kdo ho chtít nebude, může si vzít k salátu řízek, ty děláme pokaždé,“ prozradila.

To další oslovená Milada Černá si kapra na štědrovečerní tabuli odpustit nedokáže. „Vždycky máme kapra, jiné ryby u nás nepřicházejí v úvahu, vždyť je to tradice. Řízky jíme také, ale třeba až druhý den. Na Vánoce na stole prostě kapr musí být. Chystám se ho ale koupit až zítra,“ odpovídala Rakovničanka, když zrovna zkoumala nabídku na místní rybárně. Živí kapři do 2,2 kilogramů se tam prodávají už za 65 korun za kilo. Ti větší pak za 88 korun.

Recept na kapra ve zlatých šupináchZdroj: Deník

Kliknutím zvětšíte.

Jen o pár desítek metrů dál máte na rakovnickém Husově náměstí další možnost, kde si kapra přímo z kádě koupit. V nabídce prodejců je certifikovaný kapr ze Třeboně, za kterého dáte od 89 do 99 korun za kilo. Záleží, jestli si zvolíte variantu standart, první třída či kapra takzvaně výběrového. Ten je pochopitelně největší, a také nejdražší. Kromě rybího masa si můžete s obsluhou domluvit i prodej hlavy či vnitřností. Za kompletně očištěného kapra si ale ještě pár desetikorun připlatíte. Čistě vykuchaná ryby bez šupin a ploutví v té nejvyšší kvalitě vychází od tří set padesáti korun až na čtyři stovky.

Kapři oproti loňsku totiž podražili. A i když zdražení není nijak závratné – jedná se o pár korun na kilo živé váhy – lidé ho registrují.

I rybáři přiznávají, že letos prodávají kapry o pár korun dráž než loni. „Bylo horko a nepršelo, takže v rybnících bylo málo vody. Kapry jsme kvůli tomu nemohli přikrmovat tak, jak bychom měli. Stojí proto zhruba o pět korun na kilogram více než jsme je prodávali loni. Podle dosavadního prodeje to ale lidem evidentně nevadí. Kdo kapra na Vánoce chce, tak si ho prostě koupí,“ vysvětlil Josef Souček, ke kterému si pro kapra zrovna přicházel další zákazník.

Nejkrásněji nazdobený stromeček letošního roku měla podle hlasování veřejnosti SŠ, MŠ a ZŠ Rakovník. Gratulujeme!
Jeden hezčí než druhý. Rakovník volil nejkrásnější vánoční stromeček