Jak by ne, když se jedná o jeden z nejobsáhlejších festivalů keltské kultury v celé republice, na němž již pravidelně vystupují ty nejpřednější české skupiny hrající keltskou hudbu.

Jen letos do Lužné zavítalo deset hudebních a dvě taneční skupiny, které po téměř třináct hodin nabízely to nejlepší z irské, skotské a bretaňské hudby, co lze v České republice slyšet. A tak vedle the 1st Bohemian Highland Pipers – první tradiční skotské dudácké skupiny v České republice, která festival zahajovala a kterou vede pořadatel celé akce, Václav Rout, svoji hudbou či tancem návštěvníky potěšily takové hvězdy české keltské hudební scény, jako např. Bran, Marw, Poitín, Caledonian Club, Shivers a další.

Návštěvnost
Díky návštěvnosti, která nebyla vskutku nízká, se vybralo tolik finančních prostředků, které zajistí na jeden rok finanční prostředky nutné pro školní docházku tří dětí z Indie (projekt Adopce na dálku). Část finančních prostředků bude též použita na opravu kostela českobratrské církve v Lužné u Rakovníka. Více informací o akci, včetně fotek sponzorovaných dětí, naleznete v závěru tohoto týdne na internetových stránkách festivalu –
http://www.skotsko.net/keltovani