Rakovnickým kriminalistům se v neděli v podvečer podařilo zadržet v kempu v Račicích hledanou osobu.
Okolo sedmnácté hodiny večerní jsme obdrželi infomaci od občanů, že ve vodáckém kempu má ve vodáckém kempu stát kradený karavan. Kolegové tedy vyjeli tuto informaci na Křivoklátsko ověřit,“ popisoval mluvčí rakovnické policie René Černý.
V kempu na ně čekalo překvapení v podobě pozitivní identifikace hledaného třicetiletého Pražáka.


V místě, které nám bylo svědkem nahlášeno se pohybovali dvě osoby. Po prověření jejich totožnosti bylo zjištěno, že byl na jednoho z nich vydán Obvodním soudem pro Prahu západ příkaz k zatčení. Byl proto zadržen a umístěn do poliejní cely v Rakovníku,“ vysvětlil policista.
Nalezený karavan byl zajištěn a případ bude dál došetřován.
Dnes ráno byl zadržený muž eskortován policejním vozem k pražskému soudu,“ doplnil ještě k tomuto případu policista René Černý.


Vloupání
Nedobré vzpomínky budou mít pražští turisté na pobyt na Křivoklátsku. Mohou ale děkovat jen své neopatrnosti, že ponechali ve svém Peugotu Partner řadu cenných věcí bez dozoru a odešli.
Auto stálo na parkovišti před hotelem v Křivoklátě. Zloděj rozbil sklo zadních dveří a ukradl mimo jiné foťák i s paměťovou kartou, dvě peněženky s finančí hotovostí, oděvní svršky, přenosný pevná disk, platební karty, osobní doklady a dva mobily,“ vyjmenoval policista René Černý.
Okraden byl pětatřicetiletý muž a šestasedmdesátiletá žena. Oba z Prahy.
Drzounovi stačilo na lup pouhých pár minut. Nepodceňujme proto rychlost a umění těchto lidí,“ upozornil policista René Černý na další fakt, který často vede majitele aut k tomu, že nechávají své věci ve voze s tím, že je to jen na pár chvil.
V tomto případě se jednalo o třicet hodně drahých minut.
Škody byly totiž spočteny na bezmála 39 tisíc korun.