Volební urny ponesou zástupci městských i obecního úřadu do všech třech domovů důchodců na Rakovnicku.

Jako první hlasovali důchodci v Domovově důchodců v Rakovníku. Tady se bude volit už od půl třetí odpoledne. "Zájem o volby měli takřka všichni," uvedla ředitelka zařízení Ivana Friebertová Skalková.

U volební urny jsme zastihli sedmdesátiosmiletou voličku Zdeňku Polcarovou. ,,Původně jsem si myslela, že vůbec volit nepůjdu. Ale pak jsem si řekla, že mám syna, vnuka a pravnučku, takže jdu volit kvůli nim. Chci, aby měli lepší podmínky, než jsme měli my. Zkrátka aby žili v lepší světě, než je to teď. Minulý rok jsem volit nebyla, protože jsem ze zdravotních důvodů nemohla. Jiank politická situace si myslím, že je taková, že dříve bylo něco lepšího i horšího. Dříve když jste měli práci, tak jste mohli vedoucímu klidně říci nashle a bylo to. Dnes to tak není. Další věc, která mě zaráží je ta, že lidi do práce berou jen z praxí. Ale jak k tomu přijdou studenti, který vystudovali? Kde tu praxi mají vzít? Nad tím by se měli politici zamyslet."

Mezi třetí až čtvrtou hodinou odpolední budou volební lístky do urny vhazovat důchodci v Domově důchodců v Novém Strašecí. "K těm méně mobilnějším zajde volební komise na pokoj," vysvětlila sociální pracovnice domova Daniela Sowová.

Domov důchodců v Kolešovicích se bude volbám věnovat zítra v deset hodin dopoledne. (el,ako)