„Je to pro mne hezká, milá akce, která se pořádá jedenkrát za rok. Prostřednictvím občanského sdružení Sluneční paprsek, které založil pan doktor Pavel Boček, se věnujeme dětem po onkologickém onemocnění a také dětem z dětských domovů. Jezdíme sem rádi a také podporujeme Klub přátel dětí dětských domovů," řekla Hanka Křížková. Její návštěvu berou děti jako setkání s dobrou kamarádkou. Hanka totiž jezdí do různých dětských domovů, například do Žatce, Krásné Lípy i na ozdravné pobyty s dětmi k moři.
„Myslela jsem si, že čtrnáct dní je pro dítě po nemoci málo, ale není to pravda. Děti tam úplně rozkvetou," zkonstatovala Hanka Křížková

Benefiční koncert Děti dětem pořádá Klub přátel dětských domovů ve spolupráci s Dětským domovem v Novém Strašecí. Klub přátel dětských domovů oslaví v příštím roce dvacet let svého trvání. Účinkující v programu patří už ke stálicím. Jsou to dětské domovy, kterým klub přispívá na letní tábory a vzdělávání.
Pořadatele ale přece jen mrzí jedna věc, jak potvrdila Jarmila Divišová z Klubu přátel dětských domovů: „Akci jsme hodně propagovali, abychom podpořili její návštěvnost, ale bohužel nepřichází sem moc domácích lidí."

Koncert ale zdaleka není jedinou akcí klubu. Kromě toho zřizuje tzv. byty na půli cesty v Rakovníku pro děti, které v dospělosti opouštějí dětský domov a tyto byty jsou pro ně vlastně startovací. Za téměř dvacet let pomohly už pětatřiceti dětem. Klub přátel dětských domovů přispívá nadaným dětem z dětských domovů. Pokud odejdou studovat vysokou školu mimo město, platí jízdné.

„Chtěla bych moc poděkovat Menzlovým, u kterých pracuje Tonda. Přes úřad práce jsem mu zprostředkovala rekvalifikační kurz kuchař. Začal pracovat u Menzlových a oni ho zaměstnávají i dále," řekla Jarmila Divišová.

Ale Klub přátel dětských domovů nepomáhá jen dětem. Podporuje také azylové domy pro matky s dětmi v Plzni.