Rakovník – Víte, jakou barvou se v Městské knihovně 
v Rakovníku značí například detektivky a horory nebo poezie? Nebo znáte přesně některá známá díla a dokážete podle krátkého úryvku poznat, o kterou knihu jde?

Jestli ano a jestli si chcete vyzkoušet i další znalosti, stačí se zapojit do březnové soutěže rakovnické knihovny. Otázky tohoto kvízu najdete na webových stránkách knihovny.

Soutěž začala 1. března a potrvá do 20. dubna. Odpovědi lze odevzdat v dospělém oddělení knihovny, nebo poslat na e-mailovou adresu: knihovna@
knihovna-rakovník.cz.

Správné odpovědi budou slosovány a vítěz dostane hodnotnou cenu.

Tato soutěž, jak potvrdila ředitelka knihovny Milena Křikavová, není první ani jediná: „Obdobné soutěže připravujeme pro naše čtenáře vždy v březnu v rámci měsíce čtenářů. Kromě toho i během roku, zhruba tak čtyřikrát do roka. Je to takové zpestření. Někdy se nesoutěží o ceny, ale účastník najde pod kvízem hned správné odpovědi, takže si vlastně zkontroluje svoje znalosti."

Kromě toho Městská knihovna v Rakovníku připravila na březen řadu dalších akcí, například setkání s nejpilnějšími čtenáři za loňský rok. Ještě dnes se od 9.00 a 10.30 hraje v roubence pohádka 
O kohoutkovi a slepičce. Příští týden 13. března poznáte, Jak chutná Francie. Začíná se 
v 19 hodin v Domě osvěty.
Do konce března si můžete prohlédnout výstavu věnovanou básníku Jaroslavu Vrchlickému. Najdete ji ve vestibulu oddělení pro dospělé čtenáře.