Ihned po volbách, do Vánoc, při projednávání rozpočtu, do prázdnin, až na podzim – takové byly deklarované termíny zveřejnění programového prohlášení rakovnické koalice.

„Je to průšvih. Ale stále se na něm pracuje. Předpokládám, že na poprázdninovém jednání zastupitelů by již mohlo být definitivně uveřejněno,“ řekl k tomu lídr rakovnické ODS a starosta města Zdeněk Nejdl.

Přitom programové prohlášení není z hlavy novinářů. Sám starosta těsně po volbách deklaroval, že vzniklá koalice (ODS, SNK – ED a sdružení pro Rakovník) tento dokument připravuje. Předloženo bylo už i několik termínů, vždy ale nakonec bylo datum uveřejnění odloženo. „Vidím v tom problém. Sice můžeme již dnes předložit seznam investičních akcí, na které se chceme zaměřit, ale realizace většiny z nich závisí především na možnostech získání dotací z evropských regionálních operačních programů. Jenže dnes není vůbec jisté, zda do konce června budou připraveny jednotlivé dotační programy, z nichž bychom o finance mohli žádat. Proto ke zveřejnění prohlášení přistoupíme raději až v září. Dnes totiž není nic jistého,“ vysvětloval Nejdl.

Proto se radnice nyní soustředí především na zpracování projektových dokumentací. Projekty v okamžiku, kdy budou dotační programy vyhlášeny, se pak okamžitě stanou součástí žádostí o podporu. Vyřešit se zároveň musí, co s 21 miliony, které město až v srpnu získá za prodej pozemku pro výstavbu Tesca.