Právě Vlastimil Štiller byl do čela mikroregionu Balkán zvolen v závěru loňského roku, kdy ve funkci nahradil Pavla Součka. Ten na post předsedy sdružení rezignoval kvůli zdravotním problémům.

V letošním roce zbývá Balkánským dokončit projekt čistíren odpadních vod a kanalizace, ale především po formální stránce. Jak již bylo řečeno, čistírny odpadních vod v současné době pracují ve zkušebním provozu. Ve Všetatech, Slabcích a Hřebečníkách začne v jarních měsících oprava vozovky po výkopových pracích.

„Do výběrového řízení se nám přihlásily celkem čtyři firmy, v úterý jsme otevírali obálky. Výsledky výběrového řízení by měly být známé do dvanáctého února. Projektovaná cena je 3,7 milionu korun bez DPH," informoval předseda Balkánu Vlastimil Štiller. Ten zároveň podotkl, že vzhledem k finanční zátěži obcí kvůli spoluúčasti na výstavbě čistíren odpadních vod a kanalizace mikroregion Balkán v současné době žádný další projekt nepřipravuje.

„Stejně tak neplánujeme ani investice ve Slabcích. Platíme úvěr, což je tři čtvrtě milionu korun, dotujeme školu, zdejší lékařské ordinace. Teoreticky by nám na konci roku mělo něco zbýt," informoval Vlastimil Štiller.

Dalším stěžejním úkolem nového předsedy mikroregionu je příprava rozpočtu sdružení na letošní rok. Ten by měl být schválen, stejně jako v předchozích letech, nejpozději do konce března letošního roku.

„Rozpočet mikroregionu se v současné době připravuje. Zatím dáváme dohromady věci, které musí v rozpočtu být," nechal se slyšet Vlastimil Štiller.

O kanalizaci je podle předsedy sdružení zájem. Ve Slabcích podle něj je již nyní připojeno osmdesát procent obyvatel, stejně tak i například ve Všetatech. Situace je trochu složitější v Hřebečníkách. Zde se zatím tolik občanů na kanalizaci nepřipojilo. Vlastimil Štiller ale věří, že se tak stane na jaře, až bude lepší počasí.