Vlaky ve směru od Loun končí v zastávce Hořesedly Rozkoš, která je jen kousek od místa zmíněné nehody. A osobní vlak vyjížděl v úterý ráno právě z ní.

Proč k nehodě došlo, šetří policisté. Jednou z možností je, že 50letý řidič jedoucí od Svojetína přehlédl kvůli slunečním paprskům na přejezdu bez závor světelnou signalizaci. Vrtulník jej se zraněním nohy a hlavy transportoval do pražské nemocnice. Podle informací Deníku mu na místě poskytla první pomoc zdravotní sestra, která jela zrovna kolem.

Ve vlaku bylo šest lidí, ze střetu vyvázli bez zranění.

Dlouhodobá výluka na železniční trati Rakovník – Louny kvůli výstavbě mimoúrovňového křížení s nově budovanou dálnicí D6 začala v pátek 2. února. V úseku Rakovník – Kněževes – Hořesedly Rozkoš jezdí náhradní autobusová doprava. Předpokládaný termín ukončení výluky je čtvrtek 4. července 2024.

U Hořesedel se staví v rámci dálnice D6 Praha – Karlovy Vary devítikilometrový obchvat. Stavba byla zahájena loni v únoru, uvedení do provozu je plánováno na příští rok. Železniční trať Louny – Rakovník dálnici překlene mostem, kousek od ní vyroste na silnici II/227 Žatec – Rakovník mimoúrovňová křižovatka Kněževes.

Mohlo by vás zajímat: Centrem Rakovníka prošel masopustní průvod

Centrem Rakovníka prošel v úterý masopustní průvod. | Video: Deník/Josef Rod