Turisty už v osm hodin na obecním úřadu vítala starostka Iveta Kohoutová s místostarostkou Blankou Fukovou.

„Pochod býval o Velikonocích. Letos jsme ho přesunuli, aby bylo lepší počasí, a zrovna jsme se moc netrefili. Účastní se tak kolem čtyřiceti lidí. Dnes jich bude asi méně a myslím, že budou brzy zpět. Když přálo počasí, stávalo se, že se lidé někde na trati „zasekli", protože se kochali okolní přírodou a ani nechtěli jít dál," zkonstatovala Iveta Kohoutová.

Turisty v cíli čekala sladká odměna, diplom a tričko. Nejstarší účastník dostal ještě navíc dárek. Po deváté hodině jím byl sedmasedmdesátiletý turista z Roztok. Ale pravidelně se účastní pan Zíma z Berouna, kterému do osmdesátky schází jeden rok. „Přihlásil se mailem, takže ho ještě čekáme," řekla starostka Kohoutová.

Pochod kolem Karlovy Vsi pořádá obecní úřad. Patnáctikilometrová trasa je pokaždé jiná. Letos tu mají novou cestu, tak ji chtěli účastníkům ukázat. Dala se jít i s kočárkem. Kochat se krásnou přírodou přicházejí nejen místní, ale i lidé z Prahy, Plzně, Berouna, Broum, Vráže. Letos s propagací pochodu pomohla Asociace turistů v Praze. Minulý týden se rozdávaly letáky o akci v Karlově Vsi na pražském podvečerním pochodu.

Podruhé na pochod vyrazila Simona Kohoutová s manželem.
„Dětem se moc nechtělo, že je to daleko a je zima, tak jsme vyrazili s manželem. Natrénováno máme. Chodíme po okolí na vycházky se psem. Patnáct kilometrů je tak akorát. Zdoláme je tak za dvě a půl hodiny," vysvětlila na startu paní Simona.