Od místních hasičů dostala jméno 
Líza. K požárům doveze sedm lidí. Její slavnostní předání nově vzniklé 
zásahové jednotce SDH Kolešov se uskutečnilo před požární zbrojnicí. Starosta sboru Václav Svítil (na fotografii) uvedl: „Za nové auto jsme moc rádi a moc za něj děkujeme." Zastupitelstvo obce na podzim loňského roku schválilo obnovení zásahové jednotky.

Starosta obce Václav Porazík 
vysvětlil: „V první fázi jsme čekali, že budeme jezdit Avií – dělali bychom podporu při čerpání vody, a tak dále, ale díky nadšení celého kolektivu 
nápad dospěl dál, začali jsme pomýšlet na rychlejší a lépe vybavené 
vozidlo a že do toho 
půjdeme i za pomoci úvěru." Naskytla se příležitost koupit liazku od hasičů v Náměšti na Hané, u kterých sloužila deset let. „Nabídku jsem našel na internetu v jedenáct hodin večer a hned v devět hodin ráno jsem jim zavolal a auto zarezervoval. Nakonec vše dobře dopadlo a šestnáctého dubna jsme liazku přivezli. Včera jsem na poště vyzvedl technické průkazy, takže dnes už je opravdu auto kompletně naše," popsal Václav Porazík. Bylo zakoupeno za 836 800,- korun. „Objevil jsem na internetu hasičský fond, na který jsme poslali žádost o finanční příspěvek, a přišla kladná odpověď, že dostaneme částku 350 tisíc korun, což bylo skvělé," popsal Václav Porazík. „Úvěr si obec Kolešov nakonec stejně vzala celý, a finanční rozdíl, se kterým nám pomohla nadace, jsme investovali do vybavení vozidla, protože mít auto bez potřebného vybavení, to by byla další finanční zátěž. Vybavení v autě je za dalších čtyři sta tisíc korun," upozornil Václav Porazík.

Částkou 150 tisíc místní jednotku podpořil také Středočeský kraj, z těchto peněz si hasiči pořídili ochranné prostředky, zásahové oděvy a přilby.
V průběhu odpoledne byl připraven bohatý kulturní program nejen pro kolegy hasiče, ale i pro děti a ostatní hosty oslav, jako například zástupce hasičských sborů z Kolešovic, Přílep, Chrášťan a Kryr.

Skvělé bylo tradičně vystoupení kolešovských Soptíků, kteří přispěchali s malou cisternou, Tatrou 815–7 v měřítku 1:3, k dopravní nehodě osobního vozidla, které narazilo do stromu.

K tématu se vrátíme ještě v příštím týdnu v rozhovoru s Václavem Porazíkem.