Poté se ještě občerstvili grogem či dobrým čajem. Na start se pak postavili závodníci s kufry všeho věku. Bylo zde i docela malé miminko, kterého trasou postrkoval jeho obětavý tatínek!

Starosta města Karel Filip konstatoval: „Závod je připomenutím myšlenek Járy Cimrmana. Příliš se neví o tom, že Jára Cimrman měl kořeny v Novém Strašecí, ale v jedné z místních taveren byl nalezen jeho kufr! No a proto jsme si řekli, že by bylo třeba Járu Cimrmana v Novém Strašecí nějak připomenout. Tak spatřil světlo světa tento závod. A také vím o tom, že zde byly také takové tendence přejmenovat toto náměstí z Komenského na Cimrmanovo. To ale Jára Cimrman odmítl."

Do Nového Strašecí přijely také tři stylově oblečené dívky: „Jsme holky Rickovy. Máme chatičku v Rynholci a Běh Járy Cimrmana jsme si nemohly nechat ujít. Sestra pracuje na Barrandově a sehnala nám tyhle krásné kostýmy, které jsou jejími výtvory."

Na start běhu se postavila mimo jiné také Eva Kautznerová z Kladna: „Moc se mi líbí ten nápad. To, že musíte mít kabát a kufr. To je originální! Navíc tady stráví člověk několik příjemných hodin v posledním dnu v roce."
Závod sledovalo také mnoho zvědavců a o legrační okamžiky nebyla nouze.

Například tehdy, kdy se část běžců ihned po startu vydala do protisměru místo po vytyčené trase.
A jeden z diváků, Stanislav Hajný, k závodu a myšlence akce uvedl: „Je to moc pěkné. Je tu legrace. Jsem téměř pravidelným návštěvníkem Běhu Járy Cimrmana. Samozřejmě, že mám vše, co se týká osoby Járy Cimrmana, rád, ale ještě raději mám dílo jednoho z jeho autorů, a to Zdeňka Svěráka."