„S přípravami nebyl problém. Lidé sami přicházeli a nabízeli pomoc. Chlapi sekali trávu, uklízeli. Ženské pekly. Teď jsme v klidu, protože pro nás bylo nejdůležitější, že se lidé sešli a pustili do příprav," řekla zastupitelka Eva Hulová. Jeden z moučníků, kynuté plněné koláče od Hany Bláhové přihlásili Krušovičtí do Koláčové soutěže, která byla vyhlášena zvlášť.

Hodnotitelskou komisi s předsedou Miroslavem Zázvorkou, starostou obce Vraný na Kladensku, přivítala starostka Markéta Fröhlichová před novým kulturním domem přípitkem krušovickým pivem. V kulisách staročeské hospody na pódiu v sále kulturního domu komisi padla do oka trojice štamgastů Renata Klímová, Stanislava Beránková a Josef Zaspal.

Ilustrační foto.
Muže usvědčili po čtrnácti letech z vraždy

„Staročeská hospoda tu zbyla z oslavy narozenin, tak jsme toho využili, aby tu nebylo tak prázdno. Jsme trochu napnutí, jak to dopadne," přiznala Renata Klímová.

Při pohoštění hostům představila starostka historii obce a dění v současnosti. To má hlavně na svědomí Krušovická holota, parta lidí, někdo od hasičů, myslivců a podobně, která organizuje dětské dny, vánoční setkání, oslavy narozenin, mezinárodní den žen a další akce. Činnost si mohla komise prohlédnout na mnoha fotografiích. Dále si její členové prohlédli kulturní dům, knihovnu, hasičskou zbrojnici. Mladí hasiči předvedli požární útok. Žáci ve škole zase připravili malý flétnový koncert. Nechyběla ani návštěva pivovaru nebo unikátní morušové aleje.

Noc kostelů. Ilustrační foto.
Kostely se dnes v noci otevřou lidem