To potvrdili členové komise i volební místnosti Mateřské školy Klicperova ve čtvrtém okrsku. „Účast není zrovna silná, v deset hodin dopoledne jsme měli zhruba třicet procent, akorát vedle ve třetím okrsku je silnější, přes čtyřicet procent, ale jinak, co jsem slyšela od jiných okrsků, jsou na tom podobně,“ prozradila zapisovatelka Jarmila Jirkovská.

Pouze věková struktura voličů se oproti předchozím volbám trochu pozměnila, když chodí volit více mladí. „Naopak, když jsou jiné volby, třeba do parlamentu, chodí zase více starší,“ doplnila Jarmila Jirkovská, která do volební komise usedá již tři desítky let.

Nevelkou volební účast mají i ve volební místnosti Rabasovy galerie v Rakovníku, kde může volit přes tisíc lidí, nad čímž se pozastavila i místopředsedkyně volební komise. „Kolem poledne máme účast asi třicet procent, lidé moc nechodí, pouze včera v době otevření tu byl nával, ale poté to opadlo. Komunální volby moc lidi netáhnou, to spíš do poslanecké sněmovny či prezidentské. Lidi asi nezajímá, kdo pro ně bude cokoliv dělat, i když se jich to bezprostředně týká, je to paradox,“ podivovala se Romana Vašková, místopředsedkyně místního volebního okrsku. Nejstarším voličem byl pan Vaic, který příští rok oslaví devadesáté narozeniny.