Předsedkyně Společenství Androméda z Velké Chmelištné Lenka Kryštofová konstatovala: „Jsme šťastni za to, že přišlo tolik lidí. Spolupráce se Základní uměleckou školou v Rakovníku, která každý rok tento koncert připravuje, si velice vážíme."

Lenka Kryštofová s učinila krátkou rekapitulací deseti  let práce Společenství Androméda. Publikum odměnilo bouřlivým potleskem děti tanečního i pěveckého oboru a také malé hráče na hudební nástroje. Jedno vystoupení následovalo za druhým a v bohatém programu se vystřídaly děti od těch nejmenších předškoláčků až po žáky nejstarších ročníků. Slyšeli jsme bravurní muzikanty kapely Big Animals. Viděli jsme malé i velké tanečníky, kteří zaujali krásnou choreografií a slyšeli vytříbený zpěv nejstarších žáků a žákyň. Potlesk si zasloužilo také  bezchybné harmonikové duo, muzikantské umění tří dětí, které hrály na housle, violoncello a klavír. Neméně tak potěšil pěvecký sbor těch nejmenších – Benjamínek.

„Mám obrovskou radost, že se v tomto roce splnil jeden z našich snů a že jsem tedy mohla říci, že naplníme kapacitu domova se zdravotním postižením, protože právě tato sociální služba na Rakovnicku chybí. Zrekonstruovali jsme krásný objekt, který slouží potřebným lidem. Vždy srdečně všechny zveme, ať se k nám kdykoli přijdou podívat," dodala Lenka Kryštofová.

V tuto chvíli je v zařízení zaregistrováno deset klientů. „Kapacitu budeme zvyšovat na osmnáct. Rádi bychom přistavěli další pokoje," upozornila Kryštofová.

Na koncert přišlo 208 platících diváků.

Lenka Kryštofová zároveň poděkovala všem jednotlivcům, dobrovolníkům a společnostem, kteří práci Andromédy jakýmkoliv způsobem podpořili a posunuli ji dopředu. Poděkovala tak srdečně i všem návštěvníkům koncertu.

Androméda připravila pro děti plno barevných plyšových hračeké a sladkostí s překvapením, které si děti mohly na jevišti vybrat po svém vystoupení. 


Bohatý program zakončila Lenka Kryštofová poděkováním všem účinkujícím a vyslovila přání, abychom se v Tylově divadle v Rakovníku opět za rok ve zdraví setkali.

Již tradičně se loučila myšlenkou našeho těžce postiženého kolegy Toníčka:

ANTONÍN JIŘÍ KRYŠTOF:
„Přistupujme k lidským vztahům hezky, láskyplně a dalo by se říct i posvátně. Na základě těchto vztahů můžete vytvářet dobro, lásku, pochopení a hlavně vyrovnaný a radostný život, pro člověka tak potřebný a žádaný. Když máme kolem sebe lidi, které máme rádi a na které se můžeme spolehnout v dobrém i ve zlém, tak má náš život cíl, tedy i smysl. A to není v životě málo, to mi věřte. To je více, než-li si můžeme vůbec představit a přát.".

Čistý výtěžek koncertu činil 9 750 korun.

Účinkující: Ondřej Hauptmann, Vojtěch Hauptmann, Martin Truhlář, Marek Žihla, Václav Sklenička, Antonín Svoboda, Zita Skysláková, Darek Skyslák, Emma Knorová, Martin Waldhauser, Valentýna Koutníková.

Taneční soubory z 2.,3.,4., 5. a 7. ročníku ZUŠ Rakovník a pěvecký sbor Benjamínek.

Programem  prováděly: Lucie Peterová a Ella Zimmermannová