To místo, kde vám mohou nabízet své výrobky najdete v ulici Na Sekyře v Rakovníku (vedle kulturního centra).

Přestřižení pásky a vpuštění prvních zvědavých nakupujících předcházela písnička, kterou si Ráčci připravili právě pro tuto jedinečnou příležitost (viz video). Prozradíme, že vznikla na melodii známé písně Michala Tučného Prodavač.

Přímo na chodníku před krámkem se konala vernisáž, při které mohli návštěvníci obdivovat nebo si dokonce zakoupit jakýkoli z vystavených obrazů, které Ráčci namalovali. Kolekce nese název Podzimní emoce. Nechybělo zde ani chutné občerstvení. Dortíky, jednohubky a svařák – vše domácí výroby. A jak již bylo naznačeno – především zde nechyběla všudypřítomná báječná nálada.

Ředitelka Domova Ráček Ilona Hrušková všechny přítomné srdečně uvítala i těmito slovy: „Myslím si, že Podzimní emoce Ráčků vám alespoň na chvíli zaženou všechny případné chmury přicházející s nevlídným podzimním počasím. Je to tím, že je Ráčci malují s čistou duší a z jejich obrázků je to cítit."

Výstava to byla jen kratičká – na jedno milé odpoledne. „Zůstane zde ale náš krámek. A my budeme moc rádi, když vás naše výrobky a obrázky budou těšit a když si je budete nakupovat. Děkujeme, že jste dnes přišli i za váš další, případný zájem o naši práci," poděkovala ještě Ilona Hrušková. Slavnostní pásku spolu s Ilonou Hruškovou přestřihl místostarosta Rakovníka Miroslav Samaš, který doplnil: „Je to důležité mít světlo v duši a v srdíčku. Pak je každý den pro vás hezký a můžete se na něj těšit."