Opřená lednice, vyhozený televizor, rychlovarné konvice, staré sporáky. To vše pohozené vedle kontejnerů na směsný odpad. Někteří obyvatelé se zkrátka zbavují odpadu tou nejpohodlnější cestou. Podle Vladimíra Kvasničky by se situace mohla zlepšit navrácením ke starému svozovému systému. „Vím, že je to drahé. Nicméně lidé sem mohli tento odpad složit. Zabránilo by se tak tomuto nešvaru,“ poznamenal.

Jeho návrh ale u ostatních zastupitelů příliš podpory nezískal. Podle starosty Luďka Štíbra mají Rakovničané k dispozici ve městě sběrný dvůr a je potřeba občany spíše vychovávat, aby jej využívali. Uložení odpadu mají navíc místní zdarma. „Svoz kontejnerů byl sice zajímavý, ale využívali jej i lidé z okolních obcí. Navíc byl finančně náročný a také to nebylo příliš estetické, lidé odpad přebírali. Vypadalo to mnohde jak na bleším trhu. Spíše by si měli občané všímat, kdo takový odpad umisťuje u kontejnerů a upozornit jej na sběrný dvůr,“ řekl starosta.

Jeho slova podpořil i exstarosta Pavel Jenšovský (ČSSD). „Kolem kontejnerů byl vždy – decentně řečeno – brajgl. Město pak muselo platit i za úklid okolí,“ dodal.