Opět pro děti pořádají mikulášskou besídku. Vloni dokonce připravily taneční zábavu. Protože se povedla a přišlo hodně lidí, další plánují letos v dubnu. Také chodí gratulovat členkám při narozeninách.

Kromě toho pomáhají místním dobrovolným hasičům při čarodějnicích a dětském dnu.
Určitě znáte taneční skupinu Kounovské Hašlerky. „Scházíme se každou neděli, abychom nacvičily tance. Pak máme plno akcí s tancem, že nevíme, kam dříve skočit, například 12. března vystupujeme v Děkově, a 19. ve Všetatech na MDŽ," uváděla předsedkyně Českého svazu žen Kounov Anna Mikšovicová.

Kounovské Hašlerky mají ve svém repertoáru řadu tanečních stylů. Tančí country, vystupují jako pražští Pepíci, večerníčkové postavičky. Pro hasiče si připravily speciální hasičské vystoupení v hasičských tričkách. S tím zamíří hasičům do Lhoty pod Džbánem a do Přílep. Stejně tak měly číslo i pro sportovce.

V současné době připravují nový program. Jaký? To je překvapení. Kounovské Hašlerky se daly dohromady před sedmi lety. O MDŽ si řekly, že by měly chodit cvičit. Už před revolucí nacvičovaly Spartakiádu, ale z toho sešlo. Tak se vyhecovaly nyní.