Úředníci dali provozu na Tyršově koupališti zelenou. V současné době tak již jen radnice čeká na oficiální vyjádření, aby mohlo být Tyršovo koupaliště zpřístupněno veřejnosti. „Kolaudace proběhla, v tuto chvíli již jen čekáme na písemné vyjádření,“ reagoval na dotaz Deníku mluvčí radnice Jiří Cafourek s tím, že jakmile město obdrží vyjádření, areál se otevře.

Zastupitelé o rekonstrukci areálu Tyršova koupaliště rozhodli v loňském roce, a to na základě velmi špatného stavu, který způsobil požár v polovině července roku 2017. Ten kompletně v nočních hodinách zničil dřevěnou halu Kongo a přilehlé objekty. Původně se měl areál Tyršova koupaliště rekonstruovat v několika etapách i kvůli omezeným finančním možnostem, nicméně kvůli požáru se město rozhodlo vše urychlit a areál obnovit. V rámci rekonstrukce bylo vybudováno nové zázemí celého areálu včetně restaurace, pergoly, ale také menší bazének pro malé děti a neplavce, modernizace se týkala také mola či převlékacích kabinek.

Kromě toho nyní město řeší, jak zlepšit kvalitu vody. Tu nyní v koupališti a v přítoku monitoruje odborná firma. Po ročním sledování pak bude navrženo komplexní řešení dané problematiky. Město za monitorování zaplatí částku zhruba 226 tisíc korun.