Spojení osvěžení v přírodě s možností občerstvení nabízí Tyršovo koupaliště v Rakovníku, kde bývají za horkých letních dnů stovky návštěvníků. Za základní vstupné, které činí 60 korun, mohou kromě plavání využít také atrakce v podobě skokanského můstku a tobogánu nebo si za poplatek půjčit šlapadlo. U Tyršáku je rovněž možnost ubytování v chatkách, ty ovšem bývají už několik měsíců před letní sezonou rezervovány.

Ilustrační foto
Houbařské žně na Rakovnicku mohou začít. Mapa napoví, kde rostou

Tobogán byl po vlně veder na začátku prázdnin a po úbytku vody mimo provoz, nyní jej ovšem mohou příchozí opět využívat.

V místním občerstvení si zájemci mohou dát plnohodnotný oběd s polévkou nebo třeba langoše a hranolky, vše za rozumné ceny.

Další možnost osvěžení v přírodě nabízí Bartoňský rybník nedaleko Rakovníka. Také ten je mezi Rakovničany hodně vyhledávaný, navíc se tam neplatí žádné vstupné.

Přístup do vody je pozvolný, a tak je tam koupání vhodné i pro dětí. Břehy jsou osázeny stromy, takže je u Bartoňáku například oproti Tyršovu koupališti mnohem větší možnost schovat se před sluníčkem do stínu. Rybník je poměrně rozlehlý, a tak tam mnozí návštěvníci rádi plují i na člunech.

Zuzana Valchářová pořádá již třináctým rokem v areálu bývalého mlýna na Rudě příměstský kemp s angličtinou.
Video, foto: Rudský kemp s angličtinou láká děti již třináctým rokem

Oblíbenou destinací nejen mezi Rakovničany je rybník Bucek u Třtice. V kempu, který provozuje obec, je možné kromě chatek přenocovat také ve stanech. Nedaleko se nachází známá hospoda Na Bucku.

Severovýchodně od Třtice je dobrou volbou pro zchlazení i návštěva koupaliště v Srbči.