„Byla to skvělá zkušennost, která se mohla zadařit i díky obci Lány, CHKO Křivoklátsko a Lesní správě Křivoklát, kteří nám umožnili průjezd touto nádhernou krajinou. Viděli ta nejhezčí místa na Rakovnicku. To kvitovali především zahraniční účastníci konvoje,“ zdůraznil za pořadatele Military Car Club Plzeň Zdeněk Mertl.

Pamětníci

Během akce došlo k mnoha zajímavým setkáním, jako například v Kožlanech, kde se potkali dva přímí účastníci bojů, dvaaosmdesátiletý muž z USA a pamětník z Rakovnicka, kteří spolu pohovořili. „Ti dva věděli, doslova a do písmene, o čem je řeč,“ konstatoval Zdeněk Mertl a dodal, že bývalý americký voják byl jedním z těch, kterým se na Rakovnicku líbilo.

„Zvláště Javornice,“ řekl Zdeněk Mertl. Dvě auta musela pro technické problémy konvoj opustit. „To zda se naše květnová jízda stane na Rakovnicku tradicí lze těžko předjímat. Pokusíme se o to, ovšem s tím, že by trasa byla jiná s ohledem na to, aby její pravidelní účastníci viděli zase něco jiného. Záleží také samozřejmě na tom, jaká bude napřesrok dohoda především s CHKO Křivoklátsko a v podstatě vlastně se všemi institucemi, se kterými jsme letos jednali a kteří byli velice vstříctní,“ uzavřel příslibem Zdeněk Mertl.