Králem králů pro rok 2016 se stal člen Sboru rakovnických ostrostřelců Milan Sklenář. Titul Princ princů (střelců do 26 let) vystřílel Jakub Kundrat z Gardy městyse Senomaty. Ve finále účastníci stříleli historickými puškami na malované terče.

Střelby tentokrát uspořádal Chomutovský ostrostřelecký spolek. Zvládl to perfektně, střelby měly hladký průběh a staly se tak i milým setkáním spřátelených sborů. Zúčastnilo se jich celkem šest. Své zástupce tu měli ostrostřelci z Německa a Polska. Za rakovnické ostrostřelce se zúčastnili Jan Mikeska, Milan Sklenář, manželé Bechynští, Jindřich Lipecký, Karel Suchý a jako host Marek Hanzl z Klubu vojenské historie Rakovník a člen Svazu c.k. vojenských vysloužilců zemí Koruny české.

„Pořadatelé se o nás postarali příkladně a my se budeme snažit jim to vynahradit zase někdy, až přijde na rakovnické řada při pořádání dalších střeleb Ostrostřelců zemí koruny české, které se uskuteční vždy jednou za rok," uvedl za Sbor rakovnických ostrostřelců Jindřich Lipecký.