Již několik dní můžemete v ulicích města spatřit bagry, jak opět rozrýpávají půdu královského města. „Sotva se s něčím skončí, hned začnou bagrovat znovu,“ kroutil hlavou pan František, jenž se zravna procházel se svým psíkem v Čermákových sadech. Toto se neodehrává pouze v této lokalitě, ale například i v ulici Malcova, Dukelských hrdinů.

„Rada města byla informována a souhlasila s překopy zeleně z důvodu technologické údržby televizních kabelových rozvodů v ulici Malcova, Dukelských hrdinů, Pod Nemocnicí a V Lukách,“ upřesnil tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák. Podle jeho slov k dalším překopům dochází právě i v lokalitě Čermákových sadů a u kostela svatého Bartoloměje.

„Další překopy se konají také v Čermákových sadech, kde dochází k rekonstrukci plynových rozvodů a i díky tomu došlo k rozebrání chodníkové dlažby u parku pod chrámem sv. Bartoloměje,“ dodal tiskový mluvčí Jan Polák.

Na rozkopaný chodník si dávejte pozor i v Havlíčkově ulici. Zde je totiž rozebrána zámková dlažba. Při obcházení staveniště musíte místy vkročit do vozovky, která je hodně frekventovaná. Dbejte proto zvýšené opatrnosti.