Mezi veterány na pivovarský dvůr postupně dojížděly vozy světových značek, například korvety, jaguáry, mercedesy i české škodovky, některé z muzea škodovek. Stáří vozidel prozrazovala startovní čísla.

S číselnou řadou klesal jejich věk. Takže s číslem jedna lidé obdivovali unikátní a nejstarší vůz Siata, který pojede jako jediný český vůz legendární světovou veteránskou rallye Mille Miglia. A proč se jezdci během putování po sedmi hradech zastavili v Krušovicích? To vysvětlil Jiří Hauptmann, ředitel korporátní komunikace skupiny Heineken: „Už vloni se Královský pivovar Krušovice stal partnerem veteránské Rallye 7 Castles Trial. Je to moc krásná paralela, pivovar a historická auta. Loni se akce moc povedla. Přišlo se sem podívat téměř tisíc lidí, tak jsme si řekli, že akci podpoříme i letos."

Jezdci se svými veterány startovali v Praze a jeli setinovou rallye. To znamená, že trať vedla po běžné silnici a neměřila se rychlost, jakou danou trasu projedou, ale jezdci museli přijet na určitá místa v přesně daném čase. Celkem zdolali asi dvě stě kilometrů dlouhou trasu. Než veterány dojely do Krušovic, mohli jste je vidět například v Kněževsi. V Královském pivovaru Krušovice měli účastníci zhruba hodinovou pauzu na oběd a občerstvení i případnou prohlídku pivovaru. Jenže neměli příliš času. Museli odstartovat přesně v daný okamžik podle itineráře. Samozřejmě ochutnali i nealkoholické pivo.

Během této hodiny automobily obdivovali návštěvníci. Kromě toho se mohli podívat do pivovaru při exkurzích a dát si krušovické pivo.