Malí i velcí se scházejí už řadu dní před Velikonocemi a společně barví vejce, vyrábějí velikonoční dekorace. Dokonce společně i připravují tradiční sváteční pokrmy. Jako například v Domě dětí a mládeže v Rakovníku.

Na Zelený čtvrtek měly děti prázdniny, tak proč toho nevyužít. Klubem v Čermákových sadech se nesla vůně pečených jidášů. Na ty společně zadělávali těsto hned ráno. Než vykynulo, pustili se do pletení pamihod.

Pak si každý toho svého jidáše z těsta vyválel sám. Hned po nich šla do trouby velikonoční nádivka. Na plotně se míchala polévka. „Původně jsme měli v plánu uvařit jarní, ale vzhledem k počasí jsme nakonec společně uvařili frankfurtskou," zkonstatovala Alena Holá z DDM v Rakovníku.
Že jsou Velikonoce svátkem živým a stále se vyvíjejí, dokazují lecjaké novinky, třeba při barvení vajec. V klubu jste mohli vidět samá modrá.

„Nejdříve jsme je obarvili v inkoustu, a když oschla, děti si na ně nakreslily zmizíkem, co je napadlo," vysvětlovala Holá. Mezi tím, co inkoustová vejce osychala, vznikala trochu větší, polystyrénová, zato krásně barevná. Ta budou dělat parádu třeba v okně jako ozdobný závěs.

Ještě před obědem se „narodila" slepička s kuřátkem. Stačilo nalepit na obyčejný dřevěný kolíček na prádlo papírová křidélka, hlavu a zobáček.

Po obědě přišly na řadu zelené velikonoční věnečky. Stačilo jen využít kulaté krabičky od sýrů.Vystřihnout střed, slepit dohromady, omotat je zeleným krepovým papírem a ozdobit papírovými kytičkami.

Na Zelený čtvrtek nepřišly do klubu mládeže jen děti. Svá vnoučata přivedla také Jana Malá: „Od rána jsme spolu vyrobili vše, co se dalo. Barevná vajíčka, závěsy do oken, košíčky, kolíčky. Doma občas také něco uděláme. Jsou moc šikovní, ale tady mezi dětmi je to více baví."