Diváci si užili jak krasobruslařská vystoupení jednotlivců i skupin, či hokejové ukázky rakovnické přípravky, tak i závěrečný hromadný tanec všech účastníků. Několik desítek bruslařů a bruslařek naprosto ohromilo přítomné rodiče, příbuzné, ale i ostatní diváky, kteří malé šikuly odměnili bouřlivým potleskem. Výtěžek z akce - 7 700 Kč - byl věnován na Domov Ráček O.P.S. Rakovník.

V sobotu 22. prosince 2018 na Komenského náměstí v Novém Strašecí bylo předáno místním dobrovolným hasičům nové vozidlo CAS 20.
OBRAZEM: Novostrašečtí hasiči mají nové vozidlo

Rakovnický krasobruslařský oddíl funguje teprve čtvrtou sezonu, přesto již nyní dokazuje, že patří k nejlepším v republice. Svěřenci kdysi velmi úspěšné závodnice Eleny Liashenko vozí z nejvyšších pohárových soutěží pravidelně medaile a své umění a pokroky ukázali rakovnickým divákům právě na krasobruslařské exhibici, a to jak ti ze závodní skupiny, tak i z krasobruslařské přípravky.

Přestože rakovnický krasobruslařský oddíl zaznamenal od svého založení ohromný pokrok, trenérka Elena Liashenko zatím nechce rozběhnutou sezonu podrobněji hodnotit a uvědomuje si, že je stále co zlepšovat. „Na hodnocení je ještě brzy, neboť sezona je v plném proudu. Snažíme se svoji práci dělat co nejlépe a výsledky můžeme hodnotit až na konci sezony. Všechny děti pracují dobře a když člověk hodně pracuje, má z toho výsledky nebo zkušenosti do budoucna. Důležité hlavně je, že děti neztrácí chuť, práce bude vždycky dost,“ říká Elena Liashenko, která oceňuje i přístup rodičů. „Moc jim děkuji za to, co máme, protože bez jejich podpory a spolupráce by to nešlo,“ uvědomuje si.

Podle trenérky rakovnických krasobruslařů je kromě sportovních úspěchů důležitý i prožitek dětí. „Chtěla bych, aby bylo příjemné dívat se na mé svěřence a všichni chtěli vidět nejen jejich sportovní výsledky, ale aby je vnímali i jako osobnosti. Aby nezáleželo jen na provedených skocích a prvcích, ale aby byl vidět i prožitek,“ přeje si Elena Liashenko.

Tříkrálová sbírka. Ilustrační foto
Tříkrálová sbírka brzy odstartuje. Většina peněz pomáhá v regionu