Vystavuje fotky, které pořídila při svém cestování

Křivoklát - Fotografie z cest Magdalény Radostové najdou zájemci ve výstavním sále informačního centra v Křivoklátu. Expozice nese název Divoká a krásná krajina srdcem ženy. Jedná se o ochutnávku záběrů, které pořídila na svých cestách po Spojených státech amerických. Snímky jsou zde do 29. května.

Uctí památku prezidenta

Rakovník - V pondělí 6. března si rakovničtí sokolové připomenou 167. výročí narození našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka. Sejdou se v 17.45 hodin u sochy T.G. Masaryka v parku před sokolovnou. Zvána je samozřejmě také veřejnost.

Čtěte také: Zahrádkářů hodně ubylo, ale začínají se vracet

Masopust projde obcí

Ruda - Zřejmě poslední letošní masopust se uskuteční už zítra v Rudě. Sraz je ve 13 hodin před kulturním zařízením. Návštěvníci akce si pochutnají na sladkých koblihách i zabijačce. Pořádají dobrovolní hasiči.

V muzeu ochutnají prezidentova oblíbená jídla

Lány - Výročí narození prvního prezidenta T. G. Masaryka si je možné připomenout už zítra při Dni s T.G.M. v muzeu v Lánech. Zajímavý program je připraven po celý den. Začíná v 10 hodin dopoledne. V muzeu budou postavy v dobových kostýmech a možná i samotný prezident Masaryk. Ochutnat zde bude možné jeho oblíbená jídla. Připraví je Střední škola služeb a řemesel Stochov. Ve 13 hodin se uskuteční pietní akt u jezdecké sochy T. G. Masaryka. Od 16 hodin se bude konat koncert skupiny Brass Band Rakovník.

Začne nácvik na slet

Rakovník - Ženobraní a Princezna republika. Tak se jmenují dvě skladby, které se chystají rakovničtí sokolové letos na podzim nacvičovat na Všesokolský slet v roce 2018. Kontakt pro přihlášení na nácvik sletové skladby pro seniory, muže i ženy Princezna republika: 739 556 567, info@sokolrakovnik.cz. Cvičí se ve volném tempu na hudbu Karla Hašlera. Vystoupení seniorů jsou pokaždé obdivuhodná a velmi dojemná, některým cvičencům je i více než 80 let. Nácvik povede Šárka Malá. Skladba Ženobraní cvičí ženy.

Děti na zahradě své školky vysadily stovky petrklíčů

Nové Strašecí - V zahradě Mateřské školy Zahradní v Novém Strašecí se ve čtvrtek dopoledne uskutečnil Den petrklíčů. Za pořadatele uvedl jeden z tatínků: „Děti zde vysadily bezmála tři stovky petrklíčů. Chceme v zahradě vytvořit petrklíčový koberec. Možná to bude jedna z dalších akcí, kdy si lidé uvědomí, že za pár korun jde udělat radost všem."

Kristýna Hrušínská je dnešním hostem Tandemu

Každý pátek po 11. hodině začíná ve vysílání Českého rozhlasu Region Střední Čechy talk show Tandem Jana Rosáka. Dnešním hostem bude herečka Kristýna Hrušínská, dcera principála Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského. V Tandemu se od ní mimo jiné dozvíte, jaké to je být pokračovatelkou slavného hereckého rodu. Tandem naladíte dnes hodinu před polednem na frekvenci 100,4 FM.

Čtěte také: Rakovnicko na fotkách Tupého, Bílého, Poláčka s Gregora