Celá akce se uskuteční pod záštitou starosty města,“ dodal Jiří Cafourek, mluvčí rakovnické radnice.

Radnice vyhlásila konkurz na ředitele mateřské školy

Rakovník – Rakovničtí radní vyhlásili konkurz na pracovní místo ředitele v Mateřské škole Průběžná. Předpokládaný nástup na zmíněnou pracovní pozici je od 1. července letošního roku.

Řidič nákladní soupravy si příliš najel do křižovatky

Rakovník – V úterý odpoledne došlo k dopravní nehodě na křižovatce „U Tyláku“, když třiatřicetiletý řidič nákladní soupravy jel ve směru od Plzně na Prahu. Při odbočování vpravo levou částí návěsu tak zavadil o projíždějící vozidlo Škoda Octavia, které řídil pětačtyřicetiletý řidič. „Řidič nákladní soupravy si toho nevšiml, zastavil až když jej řidič dojel na Pražské ulici,“ upřesnila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. V ten samý čas se zkomplikoval provoz na zmíněné křižovatce, jelikož zde měl vážnou poruchu motoru tahač s cisternou.

Lapka naštěstí nic neodnesl

Mutějovice – Policisté vyšetřují pokus o vloupání do domu v Mutějovicích. Sedmadvacetiletý muž ohlásil na policii, že kdosi na zahradě se vloupal do zaparkované Škody Octavia. Policisté kontaktovali i majitelku domu. Spolu s ní pak zjistili, že neznámý pachatel se vloupal do sklepa. „Nic neodcizil. Způsobená škoda tak činí tisíc korun na poškozených vstupních dveřích,“ přiblížila informace mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. K události mělo dojít 17. března.