Studenti vystavují na radnici

Rakovník - Členové výtvarného kroužku Gymnázia Zikmunda Wintra Rakovník vystavují své práce ve Výstavní síni Na Radnici Rabasovy galerie v Rakovníku. „Výstava je tu už pošesté a je vidět, že se na gymnáziu stále vyskytují lidé, kteří obětují svůj čas tvoření," řekl ředitel galerie Václav Zoubek. Kroužek je společným dílem Rabasovy galerie a gymnázia. Pracuje už dvanáct let. Každé dva roky pořádá výstavu. Ta letošní potrvá do 30. dubna. 

Čarodějnice se sletí u hřiště

Kolešovice - Čarodějnice rej se v Kolešovicích uskuteční v neděli 30. dubna. Děti a dospělí ať už v maskách nebo bez se sejdou u dětského hřiště v 16 hodin. Čeká je spousta zábavy, různé soutěže, opékání špekáčků.

Připomenou válečné události

Požáry - Vzpomínku na výsadek v obci Požáry na Křivoklátsku před pětasedmdesáti lety připravili členové Spolku historie vojenského a policejního letectva Kolešovice na sobotu 29. dubna. Účastníci se sejdou u pomníčku nadporučíka in memoriam Arnošta Mikše. Účastníci si připomenou události, položí k pomníčku květiny. Pokud bude příznivé počasí, na místě seskočí parašutisté.

Cirkus zavítá do Rakovníku

Rakovník - Plocha nad hypermarketem Albert v Plzeňské ulici v Rakovníku znovu ožije. Své šapitó tu totiž rozbalil cirkus. Ten zde bude až do neděle, následně se přesouvá do Kladna k Obchodnímu centru Oáza. Premiérové vystoupení je na programu ve středu od 17 hodin, ve stejný čas začnou i představení ve čtvrtek či pátek. V sobotu program startuje v 15 hodin, v neděli o čtyři hodiny dříve.