„Došlo k pádu, kdy motorka a i její řidič skončili pod vozidlem Renault. Řidič motorky musel být vrtulníkem transportován do pražské nemocnice s vážným zraněním,“ přiblížila informace nedělní nehody mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. Ta dále uvedla, že alkohol byl u obou řidičů vyloučen. Celková škoda činí 100 tisíc korun. „Nicméně policisté následně lustrací zjistili, že muž, který řídil motorku, nemá řidičské oprávnění,“ dodala policistka.

Pozor na uzavírky

Rakovník – Řidiči, pozor. Až do úterý 2. července je uzavřena silnice III/22912 v místě železničních přejezdů P 2330 a P 1048 v ulicích Kuštova a V Lubnici v Rakovníku. Objízdné trasy vedou po jižní části rakovnického obchvatu a dále Plzeňskou ulicí a dále pak ulicí Na Sekyře. I nadále řidiči musí počítat s uzavírkou silnice v Jesenici, ale i s dopravním omezením u obce Řevničov a Krušovice, kde se staví obchvat. U Nového Strašecí pak počítejte s omezením kvůli výstavbě kruhového objezdu. Uzavřená je také silnice III/2211 v obci Hořesedly. Kvůli čištění silničních propustků je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu u obce Hořovičky.

Ulice Lužní se dočká opravy

Rakovník – Rada města objednala zpracování komplexní projektové dokumentace na projekt „Rekonstrukce ulice Lužní, Rakovník“. Dokumentaci vypracuje projekční kancelář Ateliér Kprojekt za cenu bez mála 185 tisíc korun.

Z ulice mu odcizili osobní automobil

Rakovník – Rakovničtí policisté pátrají po osobním automobilu značky Dacia Duster, který byl zaparkovaný v ulici Klicperova v Rakovníku. Jeho třiačtyřicetiletý majitel jej zaparkoval v této ulici v neděli kolem sedmé hodiny. Když se k vozu vrátil o tři dny později, tedy 26. června, už jej nenašel. „Majiteli vznikla škoda 220 tisíc korun. Policisté prosí případné svědky, kteří si všimli něčeho podezřelého či viděli, jak s automobil někdo manipuluje, nechť to oznámí policistům na služebně,“ řekla policistka Michaela Richterová.