„S ohledem na vládní opatření je nadále nutné v našich budovách dodržovat stanovené hygienické podmínky,“ uvádí muzeum. Návštěvníci musí celou v muzeu používat roušku nebo respirátor, u vstupu musí provést dezinfekci rukou a při prohlídce musí mezi sebou udržovat dvoumetrové rozestupy.

Zápisy do školek v Rakovníku

Aktuálně až do 12. května probíhají zápisy dětí do rakovnických mateřských škol. Termíny jednotlivých zápisů naleznou lidé přímo na webových stránkách každé z celkem osmi školek. „Odkazy na tyto stránky jednotlivých školek najdete na webových stránkách města Rakovníka v aktualitách. Znovuotevření školek bude jedno z témat na další schůzi rady města, která se bude konat příští týden. O výsledku budeme včas informovat,“ informovalo město Rakovník na svých stránkách.

Úřad městyse v Senomatech bude ve středu bez internetu

Ve středu 6. května nebude možné si nechat na senomatském úřadě nechat ověřit podpis nebo využít jiných služeb Czech pointu. Důvodem je dočasná odstávka internetového připojení. Lidé si tak nebudou moci nechat vydat výpisy z informačních systémů veřejné správy (například trestní rejstřík nebo katastr nemovitostí), výpisy ze základních registrů či podání žádosti o změnu údajů, nebo učinit podání vůči státní správě, jako je například ohlášení živnosti do registru živnostenského podnikání. Fungovat nebudou ani služby týkající se datové schránky, konverze na žádost a související služby či zprostředkovaná identifikace osoby.