Policisté opět dopadli pro ně známou „osobu“

Řevničov – V síti policejních kontrol uvízl ve středu dopoledne čtyřicetiletý řidič, který je pro rakovnické policisty známou osobou. Vůbec totiž nerespektuje soudem nařízený zákaz řízení motorových vozidel. Tentokráte jej policisté odhalili na rychlostní silnici R6 v katastru obce Řevničov, a to na úseku, kde je snížená maximální povolená rychlost. „Řidiči policisté naměřili rychlost 82 kilometrů za hodinu, přičemž povolená je zde maximálně sedmdesátka. Muž nepředložil policistům žádné doklady, lustrací bylo zjištěno, že muž má uložen zákaz řízení motorových vozidel do července letošního roku. Za maření úředního rozhodnutí mu hrozí až dva roky vězení,“ doplnila informace mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. 

Řidička se údajně lekla protijedoucího „náklaďáku“

Rakovník – Naštěstí jen poničenými plechy a zdeformovaným kovovým zábradlím skončila dopravní nehoda v Nádražní ulici v Rakovníku. Devětadvacetiletá řidička vozidla Škoda Fabia jela ve směru na Pavlíkov. V mírné pravotočivé zatáčce se podle svého vyjádření lekla protijedoucího nákladního automobilu a strhla volant vpravo, když následně narazila do kovového zábradlí. Celková škoda činí 55 tisíc korun, nehoda se obešla bez zranění a alkohol byl u řidičky vyloučen dechovou zkouškou. Na místě také zasahovali hasiči, kteří museli zlikvidovat únik provozních kapalin na komunikaci. 

Kvůli neplacení výživného může skončit ve vězení

Rakovník – Rakovničtí policisté zahájili úkony trestního řízení proti osmačtyřicetileté ženě. Ta neplatí od dubna loňského roku výživné na své dítě, které je v péči otce. „Žena neprojevila ani symbolickou snahu poslat pět set korun. V současné době dluží na výživném jedenáct tisíc korun. Za neplnění povinnosti ji hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ doplnila informace policistka Michaela Richterová.