Na zastupitelstvu se bude jednat o setrvání v Balkánu
Hvozd – To, že obec Hvozd zvažuje své další setrvání ve Sdružení obcí mikroregionu Balkán, prozradil starosta obce Jan Lédl už na podzim. Mezitím však vyjednával s předsedou sdružení Vlastimilem Štillerem a nakonec to vypadá, že konečný verdikt padne na posledním letošním zasedání zastupitelstva, které se ve Hvozdě koná už 30. prosince od 19 hodin v místním hostinci.

Adventní koncert v Kostelíku stál i letos za to
Kostelík – Již podeváté členové OS Kostelík velmi rádi pozvali do Kaple sv. Máří Magdalény Hradní duo na vánoční koncert. Každý ročník se totiž může pochlubit skvělou atmosférou i účastí. Letos se místní i přespolní z koled potěšili v pátek 15. prosince. „I tentokrát přišlo mnoho diváků, v kapli se nás nakonec sešla více než stovka. Těší nás, že z Kostelíka přišli rodiny nebo zástupci z více než jedenácti usedlostí jak místních, tak i chalupářů. Potvrdilo se, že Vánoce a jejich kouzlo spojuje všechny lidi dobré vůle napříč všemi generacemi,“ popisoval nadšeně Radim Perlín. Kaple ve středu osady se pro příležitost vánočního koncertu vytápí a k celkové pohodě jistě přispěly i nové dřevěné lavice, které však letos byly obsazené do posledního místa. A všichni již teď doufají, že se stejnou radostí se na nich setkají i příští Vánoce.

Ročně nakoupí knihy za deset tisíc korun
Panoší Újezd – Obecní knihovny sice nejsou tak rozlehlé jako ty městské, zato se v nich mnohdy dají najít opravdové poklady. Pozvednout knihovnu v obci s necelou třístovkou obyvatel se už 32 let snaží Zdeňka Hellerová. Na starosti má tu v Panoším Újezdu. Místní knihovna má stálou výpůjční dobu, vždy každé pondělí od 17 do 19 hodin. „Při nákupu nových knih ročně utratím i deset tisíc korun a dlouhodobě spolupracuji s Vědeckou knihovnou v Kladně, která nám zapůjčuje soubory titulů,“ uvedla knihovnice. Čtenáři si v knihovně také mohou vybrat z již vyřazených knih, které jsou na místě zdarma k rozebrání. A jak je to s návštěvností? „Mám své stálé čtenáře. Například maminku s dcerou, které do knihovny chodí pravidelně jednou měsíčně a dohromady si půjčují až třicet knih naráz,“ prozradila Zdeňka Hellerová, která pro knihovnu zajišťuje také časopisy a zvláštní slabost má pro regionální literaturu od místních rodáků.

Ilustrační foto
O nejlepším obchodu roku rozhodnou v soutěži
Ilustrační foto.
Futsalistky Olympie si s chutí zastřílely