Vesničané na Rakovnicku jsou v ohrožení. Během noci obchází jejich stodoly a zahrady gang zlodějů.
Malinová
„Přišel jsem o třiašedesát tisíc,“ zlobil se osmatřicetiletý okradený muž z Rakovnicka.
Chmatáci si vyhlédli jeho chalupu v Malinové a zamířili do stodoly kde našli univerzální značkový zahradní traktůrek a zcela nový motorek jednoválec.
Skupá
Na zloděje je rozzloben i šestasedmdesátiletý obyvatel jindy tak poklidné vísky Skupá. „ Vlezli na jeho pozemek a obhlédli terén. Nejprve zamířili do neuzamčeného sklepa, který se nachází pod inkriminovanou stodolou. Tady ale nic nenašli. Pak překonali vrata do stodoly a vyvezli odsud multikultivátor,“ popsal zástupce ředitele rakovnické policie Ladislav Renza.
Škody dělají v tomto případě patnáct tisíc korun. „Je to nehoráznost,“ zlobí se místní.
Kounov
O nekompletní motorovou frézu (byla bez motoru), nekompletní cirkulárku domácí výroby a také mimo jiné vyvažovací olověné závaží přišel také devětašedesátiletý majitel domu v Kounově. „Pak si ještě chmatáci otevřeli kufr zde zaparkovaného vozu a sebrali z něho nářadí,“ doplnil policista. Škody byly spočteny na osm tisíc korun.
Lubná
S velkou pravděpodobností jiná partička zamířila také do areálu podniku Rakolupky– Lubná, aby zde ukradla různé železné součástky jako například 130 kusů pásových válečků či kolejnice. „Na pozemek se dostali po překonání ochranného pletiva,“ dodal Ladislav Renza. Škody jsou 121 tisíc korun. Událost oznámil rakovnickým policistům sedmapadesátník z Rakovnicka.
Kde asi zloději udeří příště?
„Je to hrozné, co se teď všechno děje. Abychom se pomalu báli usnout a začali hlídat své zahrady a stodoly,“ řekli nám k tomuto tématu zase rozzlobení občané Malinové.