Poté, co natankovala, ovšem obsluhu čerpací stanice o ničem neinformovala. Ta si toho následně všimla, informovala polici a policisté z následných kamerových záznamů ženu dopadli. „Celková škoda na výdejním stojanu byla vyčíslena na 15 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Na dálnici dostal smyk a skončil ve svodidle

O tom, že jsou namoklé vozovky často zrádné se přesvědčil čtyřiadvacetiletý řidič vozu Peugeot, který jel po dálnici D6 ve směru od Nového Strašecí, když v katastru obce Krušovice na rovném přehledném úseku pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy mokrému povrchu komunikace, s vozem dostal smyk, přejel do levého jízdního pruhu a následně narazil do středového silničního svodidla. „Řidič vyvázl bez zranění, dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní a celková škoda byla vyčíslena na 80 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda na sněhu.
Jakmile ve středu pořádně zasněžilo, začala auta skákat do škarpy

Náledí dělalo neplechu

Na Rakovnicku došlo na přelomu roku ke dvěma dopravním nehodám, kdy řidiče nepřizpůsobili rychlost namrzlé vozovce. První se udála v Kostelíku a to tak, že třiasedmdesátiletá řidička vozu Škoda Octavia jela ve směru od Slabec na Zvíkovec, avšak v Kostelíku pravděpodobně nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky, při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala na namrzlé silnici s vozem smyk, přejela na krajnici a následně mimo komunikaci, kde narazila do telefonního sloupu. „Dechová zkouška byla negativní, ke zranění nedošlo a škoda na vozu i sloupu byla vyčíslena na 50 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová. Další nehoda se stala u Krupé a způsobil ji třiapadesátiletý řidič vozu Volkswagen, který jel od Rakovníka na Krupou, před křižovatkou u Šustny se silnicí I/6 nepřizpůsobil rychlost namrzlé vozovce, nestačil před křižovatkou dobrzdit a vjel na hlavní silnici, kde došlo ke střetu s vozem Ford Fiesta. Dechové zkoušky negativní, ke zranění nedošlo a škoda vyčíslena na 110 tisíc korun.

Střetl se s divokým prasetem

Divoké prase vběhlo do cesty třiatřicetiletému řidiči vozu Škoda Octavia, který jel ve směru od Mostu na Plzeň po silnici I/27. Kanec ho překvapil za křižovatkou se silnicí na obec Bukov, když vyběhl z levé strany příkopu a došlo ke střetu. „Divočák zůstal na místě nehody usmrcen, ke zranění osob nedošlo a škoda na vozidle byla vyčíslena na 60 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní.