V neděli před třetí hodinou ranní rozbil za pomoci kamenného patníku dvojitou skleněnou výplň výlohy prodejny s koly na Komenského ulici v Rakovníku. Ukradl nové horské kolo v hodnotě přes 60 tisíc korun. Škoda na poškození byla vyčíslena předběžně na deset tisíc korun.

Rakovnicko – O tom, že dnes už notoricky známá varovná věta policie „Auto není trezor!" je pravdivá, se měla nedávno možnost přesvědčit třicetiletá žena z Rakovnicka. Ve večerních hodinách zaparkovala v obci Mšec u Červeného rybníku vozidlo Škoda Fabia.Když se po necelé hodině k automobilu vrátila, zjistila, že byl vůz vykraden.

Mluvčí policie Michaela Nováková popsala: „Zatím nezjištěný pachatel rozbil okénko zadních dveří a z vozidla odcizil dámskou kabelku s peněženkou s finanční hotovostí, osobními doklady, mobilním telefonem a klíči."Škoda odcizením byla vyčíslena na čtyři tisíce korun.

Varování policie tedy, jak se zdá, stále berou někteří řidiči na lehkou váhu.

V letních měsících, kdy teploměr ve vozidle ukazuje i kolem padesáti stupňů Celsia, mnoho řidičů ponechává pootevřená okénka dveří či střešní okno.
Po zaparkování v automobilu nechají pár svých osobních věcí, nabíječku na mobilní telefon, panel autorádia zastrčí částečně pod přední sedadlo, na zadním sedadle nechají položené příruční zavazadlo a jen na několik minut se od vozidla vzdálí s tím, že mají svůj vůz pod kontrolou, neboť jejich nepřítomnost bude opravdu jen krátkodobá. Když se však vrátí k vozidlu, zjistí, že jejich věci se již ve vozidle nenacházejí.

„Dodržujte jednoduchá pravidla na ochranu svých věcí! Nenechávejte žádné cenné věci ani doklady a klíče ve vozidle, ani když odcházíte jen na malou chvíli. Zbytečně neriskujte! Zkontrolujte vždy uzavření jeho oken," připomněla ještě Michaela Nováková.