Policisté z obvodního oddělení Rakovník prošetřují případ trestného činu výtržnictví, který se stal v neděli 24. července v časných ranních hodinách v Trojanově ulici v Rakovníku. Dvojice mužů ve věku třicet pět a dvacet let se před místní restaurací v Trojanově ulici tak dlouho vzájemně fyzicky napadali a postrkovali, až starší z nich musel být kvůli zranění v obličeji ošetřen lékařem. Co bylo příčinou roztržky, zjišťuje policie. Mluvčí policie Michaela Nováková doplnila: „Případ se prošetřuje jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, ze kterého jsou podezřelí oba muži."

Rakovnicko -  Sedmapadesátiletá žena se údajně měla, jako zaměstnankyně pečovatelské služby, dopustit přečinu zpronevěry. Policisté prověřují skutečnost, že měla vybrat neoprávněně úhrady za služby a obědy od blíže nezjištěného počtu klientů v zatím nezjištěné výši finanční hotovosti. Je předpoklad, že se škoda vyšplhala až na částku 40 tisíc korun.

Olešná – Zloděj se vloupal do zajištěného přístřešku u místního rybníka v Olešné a ukradl odtud vodní čerpadlo ke kropení trávy na hřišti. Událost se stala někdy v době mezi 20. a 23. červencem. Svým protiprávním jednáním způsobil společnosti škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 25 tisíc korun. Případ je policií prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže vloupáním a po pachateli se pátrá.

Nové Strašecí – V neděli před sedmou hodinou večerní havaroval na silnici v katastru města Nové Strašecí pětatřicetiletý řidič osobního vozidla Subaru.
Mluvčí policie Michaela Nováková pro Rakovnický deník popsala: „Jel ve směru Čelechovice – Nové Strašecí. Při projíždění levotočivé zatáčky, údajně při vyhýbání s protijedoucím vozidlem, nepřizpůsobil rychlost vozidla povaze a stavu štěrkem ošetřenému povrchu komunikace."
Takže s vozidlem vjel na pravou krajnici a dostal smyk. Poté na rovné silnici narazil pravým bokem do silničních svodidel. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Ke zranění osob nedošlo. Škoda byla vyčíslena na 63 tisíc korun.

Rakovničtí policisté rovněž prošetřují dopravní nehodu, která se stala v pondělí 25. července kolem půl čtvrté odpoledne na parkovišti u obchodního domu v Novém Strašecí. „Sedmatřicetiletý řidič couval s nákladním automobilem DAF s návěsem po ploše parkoviště, přičemž si couvání nezajistil pomocí poučené a způsobilé osoby," popisovala dále Michaela Nováková. Při couvání bokem návěsu zachytil o ocelový sloup veřejného osvětlení, který porazil. „Na místě provedená dechová zkouška byla s negativním výsledkem a ke zranění osob nedošlo," dodala policistka. Škoda byla v tomto případě vyčíslena na 18 tisíc korun.