V půl jedenácté večer zde začala hořet střecha rodinného domu. Mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová popsala: „Příčinou ohně byla podle vyšetřovatele hasičů nedbalost.

Čtyřiačtyřicetiletý majitel sousední nemovitosti vysypal v devět hodin ráno do kompostéru popel z dřevěných pelet. Kompostér se v průběhu večer vzňal a rozšířil se na palivové dřevo. To bylo vyskládané u zdi domu, kde došlo k zahoření části střechy. Plamenů si naštěstí všiml jeden ze sousedů.

Osmatřicetiletý muž stál na balkóně a ve chvíli, kdy zjistil, co se děje, zavolal duchapřítomně hasiče. Nežli se jim ale na místo podařilo dorazit, prováděli hasebné práce sousedé. Poté místo požáru převzali dobrovolní hasiči z Roztok a Křivoklátu a profesionální hasiči z Rakovníka. „Nikdo nebyl zraněn. Škoda je spočtena na částku okolo třiceti tisíc korun," dodala ještě Michaela Richterová.

Rakovník – Spor z důvodu údajné ztráty peněženky řešila hlídka městských strážníků na vlakovém nádraží. Tři muži a tři ženy vyhrotili situaci na takovou míru, že personál tamní restaurace musel přivolat pomoc. Přijela i hlídka Policie ČR. Nakonec byla peněženka nalezena v tašce majitele.

Rakovník – V úterý kolem druhé hodiny odpolední vyběhl z hospůdky v Palackého ulici nahý muž. Hlídka městských strážníků okamžitě vyrazila za ním, ale při příjezdu na místo už ho zastihla zpátky uvnitř provozovny a oblečeného. Velitel Městské policie Rakovník Jaromír Nový popsal: „Sdělil, že si nic nepamatuje, že se léčí na psychiatrii a že nebere léky. Následně zhruba za hodinu bylo opět přijato oznámení, že je dotyčný opět nahý." To už ho strážníci odvezli raději na služebnu, kde se oblékl a byl k němu přivolán lékař.