Zlodějíček si pro ni prostě sáhl do otevřené kabelky. Mluvčí policie Jana Šteinerová doplnila: „Obsahovala doklady, peníze a platební karty. Pachatel svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši pětadvacet tisíc korun."

Policisté z obvodního oddělení Rakovník případ prošetřují a pachatel je nyní podezřelý z trestných činů krádeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku, směnek a cenných papírů. „Policisté neustále upozorňují občany v médiích, formou besed, ale i při preventivních akcích u obchodních domů a na parkovištích, aby dbali zvýšené opatrnosti a vyvarovali se kapesních krádeží," zdůraznila Jana Šteinerová.
Mějte proto neustále svůj majetek pod dohledem a zvláště peníze, mobilní telefony a doklady vždy nechávejte pod bezpečným uzavřením.

Rakovník - Z balkonu panelového domu ve Školské ulici v Rakovníku zmizelo rybářské náčiní. Zloděj se dostal na neuzamčený balkon mezi druhým až třetím podlažím a odnesl si pět rybářských prutů včetně navijáků.

Způsobil tak škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku deset tisíc korun. Událost se stala 23. prosince někdy mezi 14.30 až 23.15 hodin a policie vyzývá občany, kteří na této adrese nebo v jejím blízkém okolí v inkriminovanou dobu spatřili podezřelou osobu s rybářskými pruty, aby poskytli informace na nejbližší policejní služebně nebo na lince 158.

Střední Čechy - V průběhu letošních tří svátečních dnů se statistiky HZS Středočeského kraje rozrostly o 56 nových událostí. Kromě požárů zaznamenali středočeští hasiči za tři vánoční dny také 17 technických zásahů, 17 dopravních nehod, 9 záchran osob a zvířat a 3 úniky nebezpečných látek. Celkově byla při všech událostech v kraji jedna osoba usmrcena (sebevražda oběšením na Mladoboleslavsku), 24 lidí bylo zraněno a 8 zachráněno, převážně z výtahů a uzavřených bytů na žádost policie nebo zdravotnické záchranné služby.

Nejčastěji vyjížděly jednotky požární ochrany v okresech Mladá Boleslav (11), Praha-východ (8). Naopak největší klid byl na Rakovnicku a Mělnicku, kde měli hasiči za tři dny po jednom výjezdu.