Parta mladých lidí rušila v noci ze soboty na neděli noční klid a ničila dopravní značky.

Městští strážníci měli doslova plné ruce práce.

V podivné zábavě si v ulicích Rakovníka například libovala skupina mladíků, která se zřejmě inspirovala řáděním skinheadů a anarchistů v Praze.
„Pohyb a chování skupiny osob, která především v Ottově ulici rušila noční klid a ničila dopravní značení, máme přesně zmonitorován díky kamerovému systému,“ zkonkretizoval velitel městské policie Pavel Škvára. Hlavními iniciátory vandalismu byli shledáni jedenadvacetiletý a devatenáctiletý mladík z Rakovnicka. „Záležitost byla předána přestupkové komisi Správního odboru Městského úřadu v Rakovníku,“ doplnil Pavel Škvára. Škody se sčítají.

Plivající host znepříjemnil nedělní ráno personálu v herně Falco v ulici Pod Nemocnicí. „Muž se ve zjevné opilosti začal chovat agresivně. Plival na zem, lehal si na bar a urážel obsluhu herny. Odmítal kolegům předložit občanku. Ven z herny se jej podařilo dostat až za užití hmatů a chvatů. Když zjistil, že jej chceme předvést na policii, najednou občanku našel,“ popisoval Pavel Škvára. Z výtržníka se vyklubal třiadvacetiletý mladý muž z Rakovnicka.
I tato záležitost byla předána Správnímu odboru MěÚ. Muž se svým jednáním dopustil neuposlechnutí výzvy veřejného činitele a buzení veřejného pohoršení.

Méně práce už pak bylo s jedenatřicátníkem, který usnul nedaleko budovy okresního soudu. Spáč byl probuzen a poslán po domluvě směrem k domovu.