Městys Křivoklát ovšem nebude spravovat správce z ministerstva vnitra, starostkou zůstává nadále Libuše Vokounová a místostarostkou Taťána Friebertová.

Zastupitelstvo bude zasedat podle zákona, ovšem má omezené pravomoce. Zastupitelé mohou rozhodovat o rozpočtových změnách a podobně, ovšem nové projekty a závazky schvalovat nesmí. „Je to stále lepší varianta, než kdyby obec řídil přidělený správce. To by se neschvalovaly ani změny v rámci rozpočtu,“ řekla Vokounová.

Dnes už bývalý zastupitel Petr Hájek na profilu sdružení Lepší Křivoklát na sociální síti napsal, že důvodem rezignace je nemožnost podpořit směr realizace vodovodu a kanalizace. Sdružení požaduje vybudování kombinované, tedy gravitační a tlakové kanalizace.

Podle starostky je ale pro obec řešením kanalizace tlaková. „I kvůli peněžním nákladům. Pod obcí je tvrdé podloží, je tu členitý terén. Výstavba gravitační kanalizace je velmi nákladná,“ vysvětlila starostka s tím, že je rezignací překvapená. „Nedávno pan Hájek kritizoval sdružení Náš Křivoklát za ten samý krok (počátkem dubna rezignovala celá kandidátka Náš Křivoklát poté, co byl odvolán starosta Zdeněk Vajc, pozn.red.),“ připomněla.