„Událost nám nahlásila policie. Na místo vyrazili jak profesionální hasiči z Rakovníka, tak členové kněževeského a luženského hasičského dobrovolného sboru,“ sdělila Lenka Kostková z tiskového oddělení Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. Ještě však před uzavřením komunikace se dostal olej na kolech projíždějících automobilů až na Husovo náměstí.

„Hasiči museli likvidovat olejovou havárii zhruba ve tříkilometrovém úseku,“ konstatovala Lenka Kostková. Podle dostupných informací bylo při odstraňování havárie spotřebováno 70 pytlů sorbentu. „V 16.40 se konečně podařilo olej zlikvidovat,“ dodala Kostková.

Řidič kropicího vozu si neměl šanci vytékajícího oleje včas všimnout, protože mokrá stopa za automobilem v činnosti ho dělala neviditelným.
„Na vozidle, které máme rok a půl, praskla hadice k čerpadlu,“ popsal příčinu havárie a technickou závadu na vozidle jednatel rakovnické Údržby městských komunikací Milan Gašpárek. „Jsme pojištěni, a tak bude likvidace olejové skvrny v plné výši hrazena pojišťovnou,“ řekl na závěr jednatel, který zároveň dodal, že se snažili být při likvidaci co nejvíce nápomocni.