Letos je přihlášeno 145 dětí. Nejmladším z nich, které tvoří společně s rodiči, jsou dva roky, nejstarší jsou patnáctiletí.

Cena kurzu na jedno pololetí, v níž jsou zahrnuty i vstupní pomůcky, je 2400 korun, pokračovací kurz stojí na půl roku 2300 korun. U starších děti, kde jsou používány nákladnější pomůcky, je cena 2500 korun.

„Zdražila jsem asi o 100 nebo o 150 korun v důsledku zvýšení cen energií, ale zároveň jsem chtěla, aby se to rodin příliš nedotklo,“ uvedla majitelka Kreativního kroužku Agátka Martina Němcová.

„Mám prakticky všechno plné, jediná dvě místečka jsou v pondělním kurzu pro nejstarší děti. Přemýšlím, že přidám ještě jednu lekci, počítám opět i s jednorázovými kurzy. Zájem je rok od roku vyšší, což mě moc těší,“ dodala Němcová s tím, že kurzy začínají 18. září.

Nejvíce táhne chovatelský kroužek

Největší nabídkou kroužků disponuje tradičně Dům dětí a mládeže (DDM) v Rakovníku. Kromě tanečního zaměření je tam možnost sportovního, hudebního nebo kreativního vyžití. Nejdříve obsazen bývá tradičně chovatelský kroužek, který se i tentokrát zaplnil brzy po zápisu.

„Ze sportovních je plno například v atletice. Zaplněn je také modelářský kroužek nebo Hokus Pokus. Na ostatních ještě pár volných míst je. Hodně dětí je přijímáno do tanečních kroužků, takže tam je ještě možnost přihlášení, pouze u začátečníků v Borůvkách už je plno,“ uvedl Tomáš Doležal z DDM.

Ceny kroužků oproti loňskému roku mírně narostly. Nejlevnější kroužky, sportovní nebo přírodovědné a technické, stojí na pololetí 300 až 450 korun, pouze modelářský vyjde na 650 korun. Taneční a estetické kroužky jsou už o něco dražší, pohybují se v rozmezí od 450 do 850 korun za pololetí. Kompletní ceník je k dispozici na stránkách DDM. Kroužky začínají 11. září.

V rakovnickém sokolu je cvičební rok zahájen 7. září. Kromě už pravidelných cvičení, která navštěvují cvičenci od nejmenších, dvouletých dětí, je nově otevřen také dětský oddíl stolního tenisu.

V Sokole ceny stejné jako loni

Jak uvedl starosta rakovnického Sokola Josef Helebrant, přihlásit se na cvičení je možné i během roku. „My se neuzavíráme, neboť jsme zaměřeni na všestrannost, i když je samozřejmě lepší, když děti nastoupí od začátku září, pak se jednodušeji stmelí s kolektivem. Nemáme maximálně stanovené počty, v případě vyššího zájmu spíš přidáváme cvičitele. Nejvíce dětí je tradičně na cvičení rodičů s dětmi a předškoláků, kde se to vždy zaplní,“ konstatoval Helebrant.

Cena pro děti zůstává stejná jako loni, platí se 300 korun jako členský příspěvek a dále 100 korun za jedno pololetí.

Několik volných míst je ještě ve čtvrtečním plaveckém kroužku v rakovnickém Aquapraku. Ten začíná 21. září od 15 hodin a je určen pro děti od 6 do 18 let, které jsou rozděleny podle plaveckých dovedností.

„Úterní kroužek už je obsazen, na čtvrteční se mohou děti hlásit do 13. září. Cena kurzu je stejná jako loni tedy, 1800 korun za pololetí, je to celkem 15 lekcí,“ připomněla vedoucí bazénu Renata Spurná.