Své by o tom mohla nyní vyprávět seniorka z Krt. I ta doplatila na svoji přehnanou důvěřivost a svým způsobem i neznalost.

„Třicetiletá žena snědší pleti se vetřela na dvorek nezamčenými vrátky, následně vnikla do domu pootevřenými dveřmi," přiblížila Jana Žáčková, mluvčí rakovnické policie. Když narazila na seniorku, použila známý trik, který, bohužel, na důvěřivé starší spoluobčany zdá se stoprocentně platí.

„Ženě řekla, že jí nese přeplatek za elektrickou energii ve výši pět set korun, ale má pouze pětitisícovou bankovku a žena jí tak bude muset rozměnit," uvedla Jana Žáčková. Když položila seniorka peníze na rozměnění na stůl, popadla lupička bankovky a rychle odešla z domu. Před ním už čekal v autě její komplic. Seniorka tak svou důvěřivostí přišla o čtrnáct tisíc korun.

Energetické společnosti a policisté před takovýmito případy varují. Přeplatky, ať už se jedná o vodu, plyn či elektřinu, se vracejí pouze a jen formou složenky. Nikdy se tak nemůže stát, že by vám zástupce firmy až domů přinesl přeplatek a ještě měl u sebe pouze velkou bankovku.

Popis ženy: věk cca 30 let, snědé pleti, vysoká okolo 170 centimetrů, silnější postavy. Na sobě měla v době loupeže světlé oblečení a na hlavě kšiltovku.
Popis muže: věk cca 50 let, šedé vlasy, plnovous.
Informace volejte na tísňovou linku 158.