Kdy se tedy bez problémů dopravním uzlem svezeme, je zatím v nedohlednu.
Na den 9. prosince 2008 totiž byla plánována kolaudace okružní křižovatky u staveniště supermarketu Tesco a k němu přilehlého shoping centra. Ke kolaudaci v termínu došlo, nicméně křižovatka nebyla z důvodů zjištěných nedostatků zkolaudována.
Jaký tedy bude další postup, nám pověděl Jan Polák, tiskový mluvčí MěÚ Rakovník:


Žadatel by měl vzít žádost o kolaudaci zpět a požádat o předčasné užívání s tím, že musí být odstraněny nedostatky týkající se zejména chybějícího dopravního značení a také zajištění bezpečného přístupu. Takže i dnes je zatím provoz řízen semafory.“
Dobrou zprávou pro řidiče je ale ukončení jiné dlouhodobé uzávěry na Rakovnicku.


Od 4. prosince 2008 je oficiálně zprovozněn celý úsek silnice č. II/229 od konce obce Čistá až k obci Kožlany. Za obcí Břežany je sice stále omezena rychlost na 70 a 50 km/hodinu obousměrně z důvodu dočasné absence svodidel, na což jsou řidiči na absenci svodidel upozorněni směrovými deskami Z4b, ale potřebné dopravní vybavení by mělo být instalováno ještě dnes.. Silniční svodidla budou namontována do 12. prosince 2008.
Tímto zprovozněním jsou prakticky všechny dopravně významné silnice na okrese Rakovník zcela bez omezení s výjimkou zmiňované okružní křižovatky Tesco.
O případných dalších uzavírkách silnic a možných omezeních vás budeme informovat v Rakovnickém deníku nebo tyto informace najdete na internetových stránkách města Rakovníka