Jejich reakce je zřejmě na místě. V již tak našponovaném městském rozpočtu totiž vedení rakovnické radnice jen stěží hledá peníze na opravu místních komunikací, ulic, chodníků či na nezbytně nutnou opravu Mariánského sloupu na Husově náměstí. Peníze na zkrášlení kruhového objezdu doslova spadly z nebe. Stejně jako každý rok, tak i letos je věnuje firma Procter & Gamble Rakona městu Rakovník.
„Vedení firmy každý rok věnuje městu dva miliony korun, ale vždy zároveň určí projekty, v kterých musí město peníze použít a také kolik,“ upřesnil informace Jan Polák, mluvčí rakovnické radnice.

Mezi projekty, do nichž musí vedení města peníze z daru investovat, je také kruhový objezd u Tesca. „Je to jedna z větších investičních akcí do městské zeleně v letošním roce, protože jinak žádné větší rekonstrukce zeleně v letošním roce naplánovány nejsou. V letošním rozpočtu jsme museli vyčlenit na městskou zeleň o jeden a půl milionu korun méně než v předchozím roce. Dělají se tak běžné drobné úpravy, ale ne žádný větší projekt,“ vyjádřil se Zdeněk Nejdl (ODS), starosta města Rakovník.

Firma Procter & Gamble Rakona věnuje na zkrášlení objezdu u Tesca částku dvě stě třicet tisíc korun. Přitom celkové náklady na opravu se pohybují okolo čtvrt milionu korun. „Město Rakovník by tak zaplatilo pouze DPH,“ upřesnil Polák. V celkovém součtu by tak rakovnickou městskou kasu zkrášlení kruhového objezdu u Tesca stálo „pouze“ cirka čtyřicet tisic korun.

A co že vedení radnice s objezdem zamýšlí? Kruhový objezd u Tesca by se mohl proměnit k nepoznání. Podle návrhu firmy Arborea, kterému požehnala i rada města, by měl kruhový objezd mnohem lépe reprezentovat město. Měly by sem být převezeny takzvané Rejzkovy kameny, pomocí květin se utvoří různé barevné kombinace. Radnice své rozhodnutí hájila také tím, že kruhový objezd bude v budoucnu součástí přivaděče do města, a proto je navržena jeho úprava první, kvůli reprezentaci města Rakovník.

Jen dodejme, že o rekonstrukci kruhového objezdu, a nejen o ní, budou jednat zastupitelé 27. června.