„Zahradní úpravy byly provedeny na konci roku a znaky byly osázeny 13. února. Ještě se domontují 4 LED světla, které budou osvětlovat znaky na kameni,“ popsal místostarosta Nového Strašecí Michal Bünter.

Kámen umístěný v centru objezdu obklopují vysázené trvalky, o jejichž výsadbu se postaral Pavel Běloušek. „Ten bude záhon udržovat po dobu záruky, ale tvrdil, že bude bezúdržbový. Zavlažovat by se měl jen v době extrémního sucha, proto je sem přivedena kapénková závlaha. Nyní už se jen čeká na příhodnější počasí, až vykvetou,“ popsal Bünter.

Ilustrační snímek
Další ohnisko ptačí chřipky na Rakovnicku. Opět v obci Hředle

Vyhotovení celého kruhového objezdu vyšlo na půl milionu korun. Na části nákladů by se měly podílet i okolní obce. „Ruda již přislíbila, že se podílí celou částkou, za kterou byl její znak pořízen, v Řevničově a Mšeci o tom budou jednat, ale nějaká finanční účast by tam měla být,“ potvrdil místostarosta.

Znaky jsou ve velikosti 70 x 90 centimetrů, ten rudský vyšel na necelých 31 tisíc korun, zbylé tři stály zhruba 48 tisíc korun. Grafickou úpravu provedla firma Gravis.

Mohlo by vás zajímat: Kounovská sokolovna hostila Myslivecký ples. V tombole nabízeli nejen divočáky

Zdroj: Kateřina Husárová