Do nového školního roku se přihlásilo celkem devět prvňáčků, což je mnohem více, než v uplynulém roce. Upozornila na to ředitelka krušovické školy Lenka Vernerová. „Jsem moc ráda, že mohu přivítat i děti, které nechodily k nám do školky, ale přesto si naši školu vybraly,“ řekla ředitelka, která následně předala školáčkům drobnou pozornost.

Následně přišli na řadu letošní prvňáci, kteří byli pasováni na čtenáře a při té příležitosti obdrželi knihu. „Děti už čtou plynule, někdo si čte knihy i doma, a abychom žáky ještě více motivovali, dali jsme jim knihu, kterou si mohou přečíst o prázdninách a pak o ní v novém školní roce povyprávět,“ pronesla Vernerová.

Se školou se pak rozloučili také páťáci, neboť krušovická škola nabízí pouze první stupeň. Někteří šli do rakovnického gymnázia, jiní do nedaleké řevničovské školy. Tam se učila také krušovická starostka Markéta Fröhlichová, která dětem popřála hodně štěstí.

Úterý ovšem nebylo jediným dnem, kdy se děti mohly dostatečně vyřádit. V sobotu ve 14 hodin se totiž také na hřišti uskuteční dětský sportovní den. Poslední červnový pátek pak ještě krušovické žáky čeká online projektový den, který bude zaměřen na Svatojánskou noc.