Právě kanalizace a vodovody se v letošním roce dokončily v některých krušovických ulicích, včetně neplánované kanalizace v ulici Nad Pivovarem, na níž si obec musela vzít téměř šestimilionový úvěr. „Na další funkční období jsem tedy musela obec zadlužit, ač to nebylo úplně v plánu, ale bohužel havárie se stala a spravit jsme to museli,“ pokrčila rameny starostka obce Markéta Fröhlichová. Obec sice žádala o dotaci, kterou podala u krajského úřadu Středočeského kraje, avšak na tu nakonec nedosáhla. Jeden milion korun tak bude muset hradit ze svých prostředků po dokončení povrchu komunikace na jaře příštího roku.

Právě na úpravy komunikací se v Krušovicích v nejbližší době zaměří výrazněji. „Silnice jsou bohužel narušeny těmito rekonstrukcemi a i další komunikace nejsou zrovna v dobrém stavu. To je taková naše největší priorita v příštím roce. Už jsme to slibovali občanům v letošním roce, ale kvůli dokončení rozdělených projektů se to muselo odložit,“ odtajnila nejstěžejnější plán pro příští rok starostka Krušovic. Dalším úkolem je napojení kanalizace do budovy u pošty, kde jsou obecní byty a doposud zde byla pouze žumpa.

Vrásky dělá Markétě Fröhlichové také budování obchvatu dálnice D6, a to nejen kvůli prachu, ale i proto, že se díky nedalekým semaforům tvořily v obci dlouhé kolony aut. „Řada z nich si pak zkracovala frontu po vesnici. A když k tomu připočteme techniku, která dělala kanalizaci, byl to opravdu masakr. Naše uličky na to, aby po nich jezdily kamiony, nejsou vůbec dělané a jako obec jsme velmi trpěli,“ přiznala krušovická starostka.

Desetikilometrový úsek „karlovarské dálnice“ z Nového Strašecí do Krušovic, jehož součástí jsou i obchvaty Řevničova a Krušovic, má být hotový do srpna roku 2020.