„Lidé si na stav těchto panelek již delší dobu stěžují. Už máme hotové projekty i povolení a letos by snad mělo dojít k opravám. Rádi bychom na ně získali dotaci, pokud to nevyjde, začneme postupně silnice opravovat sami,“ uvedla starostka Krušovic Markéta Fröhlichová.

Ovšem tím plány obce rozhodně nekončí. Další z investic je oprava staré kanalizace, neboť některé kanály měly již propadlá dna a rekonstrukci čeká také obecní vrt.

Padesátileté výročí od otevření kulturního domu v Pavlíkově.
PODÍVEJTE SE: Pavlíkovští slavili padesát let od otevření kulturního domu

V uplynulých dnech bylo také upraveno prostranství před obecním úřadem. Kromě nových chodníků přibyla i zeleň. Celá realizace se ovšem velmi protáhla a tak vedení obce požaduje uhradit smluvní pokutu z prodlení. „Mělo to být hotové už vloni v srpnu. Musí se vše ohlídat, neboť na projekt jsme získali dotaci,“ řekla Markéta Fröhlichová.

Dotaci získali Krušovičtí také na již uskutečněné úpravy v místní škole, kde v přízemí vznikly dílny a bezbariérové sociální zařízení. Dokončena je také venkovní učebna, ovšem i této stavbě se nevyhnuly komplikace. „Máme problém s podlahou, konkrétně s vlhkostí, která nám dělá neplechu. Bude potřeba místnost odvodnit a učebna se během prázdnin předělá,“ přiblížila starostka.

Den otevřených dveří v kreativním kroužku Agátka v Rakovníku.
PODÍVEJTE SE: Agátka opět po roce nechala nahlédnout pod pokličku svého tvoření

Plánem do budoucna je vyhotovení nového územního plánu, který bude již digitalizovaný. „Nejenže starý je ještě v papírové formě, ale spousta záležitostí není vyřešena,“ dodala starostka.